Üniversitemiz ile Bahçeşehir Koleji Arasında İş Birliği Sözleşmesi...

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Bahçeşehir Koleji arasında "marka dersine" ilişkin iş birliği sözleşmesi imzalandı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ile Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ arasında imzalanan sözleşme için Üniversitemiz Senato salonunda imza töreni düzenlendi.

Sözleşme, lisans ve yüksek lisans eğitimde verilecek “Bahçeşehir İlkokul Eğitiminde Dijital Dönüşüm” ile “Bahçeşehir Eğitimde Dijital Dönüşüm” marka derslerinin oluşturulması ile öğrencilerin derslerine ilişkin gözlem yapmalarının sağlanması konularını içeriyor.

İş birliği sözleşmesi ile Bahçeşehir Koleji marka dersinin adını belirlemeyi, Enstitümüz bünyesinde verilecek dersin içeriğinin ve müfredatının ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmesine katkı sağlamayı ve derslerin en az % 20’sinin kendi yöneticileri tarafından verilmesini; verilecek marka dersinin en az % l0’unun kendi ev sahipliğinde yapılmasını sağlamayı; yılda en az bir kez Atölye Çalışması, Marka Konferans ya da Kişisel Gelişim Semineri yapılması ve Kariyer Günlerine katılarak öğrencilere mülakat konusunda bilgi verilmesini taahhüt ediyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ise Bahçeşehir Kolejinin talep edeceği özel yüksek lisans dersini açma konusunda çalışma yapacak ve Bahçeşehir Kolejinin talep edeceği eğitim hizmetlerini ve sertifika programlarını düzenleyecek.

Eğitim Bilimleri Estitüsü bünyesindeki tüm programlarda kayıtlı lisannsüstü öğrenciler marka dersi alabilecekler.

Üniversitemize, Bahçeşehir kolejine ve eğitim camiasına hayırlı olmasını dileriz.

Son Güncelleme Tarihi : 06.08.2022 16:35 Okunma Sayısı : 346

Son Haberler
>